1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Ziraat Mühendisi Alımı Hakkında Açıklama

Ziraat Mühendisi Alımı Hakkında Açıklama

Ziraat Mühendisi Alımı Hakkında Açıklama

Tarım Bakanlığının seçimlerden önce 10.000 personel alacağı yönünde düşünceler ve çıkan haberler vardı. Ancak son yapılan açıklama ile seçimlerden önce herhangi bir memur alımı olmayacağı Tarım Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ tarafından söylendi.Bir televizyon kanalına katılan Tarım Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ  tarafından yapılan açıklamada seçimlerden sonrası için norm kadro çalışmalarının tamamlanmasına müteakip, gerek duyulması halinde  personel alımı için ilana çıkılabileceğini söyledi. Aynı zamanda teşkilat yasasının düzenlenmesinden sonra durumun net olarak ortaya çıkacağını ve  ihtiyaç duyulan meslek gruplarında alımların yapılacağı ifade etti.

Ziraat mühendisi, Veteriner Hekim, Gıda mühendisi ve diğer meslek gruplarından kaçar sayıda alım yapılacağı hakkında herhangi bir açıklamanın yer almadığı konuşmada sadece Orman Genel Müdürlüğü’nün personel açığından bahsedildi. Personel alımı konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ortak olarak çalışılması gerektiği aktarılan açıklamada Kamu sektöründe çalışmak isteyen adayların Kamu personel seçme sınavına girmelerini ifade edildi.

Ancak büyük olasılıkla seçimlerden sonra ziraat mühendisi Gıda mühendisi ve Veteriner Hekim alınacağı yönünde yoğun bir inanış mevcut.

Yorum Yap

Yorum Yap