1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi Redmi Note 7 İncelemesi

Xiaomi Redmi Note 7 İncelemesi

Xiaomi Redmi Note 7 İncelemesi

Çinli telefon üreticisi Xiaomi’nin en güncel telefonu olan fiyat performans ürünü olarak ülkemizde satılmaya başlandı. 48 MP bir kamera ile karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Note 7 özellikle telefonda kamera kalitesine önem verenler tarafından ciddi bir şekilde takip ediliyor. Aynı segmentteki rakiplerine oranla çok daha uygun fiyatlara satılan Xiaomi Redmi Note 7 son yıllarda en çok tercih edilen telefon markası olmayı başarmış durumda.

Xiaomi Redmi Note 7 işlemci olarak gücünü diğer Xiaomi telefonların çoğunda olduğu gibi Snapdragon 660’tan alıyor. Yapılan Antutu testlerinde 143717 gibi oldukça iyi bir skor alan telefon günlük ve profesyonel kullanımda herhangi bir kasma sorunu yaşatmamaktadır. Adreno 512 GPU kartı ile özellikte oyunlarda oldukça etkileyici sonuçlar almak mümkün. Xiaomi’nin kendi arayüzü olan MIUI ile gelen telefon aynı zamanda Android 9.0 işletim sistemini de barındırmaktadır.

Xiaomi Redmi Note 7 bellek tipi olarak 4 GB LPDDR4x gibi oldukça yüksek bir RAM miktarı ile karşımıza çıkarken özellikle Snapdragon 660 ile uyumu sayesinde uygulamalar arası geçiş ve açılış sürelerinde ciddi seviyede kısalmalar mevcut. Xiaomi Redmi Note 7 depolama birimi olarak 64 GB gibi bir alana sahip. MicroSD kart yuvası sayesinde telefonun hafızası 256 GB kadar yükseltilebiliyor.

Xiaomi Redmi Note 7 tasarım olarak 159.2 x 75.2 x 8.1 mm uzunlarında oldukça şık bir şekilde tasarlanmış. Telefonun siyah ve mavi olarak iki rengi bulunurken telefonun arka kapağı cam olarak tasarlanmış. Telefonun arka tarafında dikey şekilde konumlandırılan 2 adet kamera yer alıyor. Tasarımda dikkat çeken bir diğer detay ise parmak izi okuyucusunun arka kapağa yerleştirilmiş olması. Telefonda Type-C soketi yer alırken aynı zamanda 3.5 mm’lik kulaklık girişi de yer alıyor. Bu sayede dönüştürücüye gerek kalmadan hem kulaklık hem de şarj aletini kullanmak mümkün hale geliyor. Telefonun bildirim ışıkları ise alt kısımda yer alıyor.

Xiaomi Redmi Note 7 ekran boyutu olarak 6.3 inç uzunluğa ve IPS Full HD+ bir çözünürlüğe sahip olarak üretilmiş. Telefonu çizilmelere ve darbelere karşı korumak için ekranda Corning Gorilla Glass 5 teknoloji tercih edilmiş. Damla çentikli bir ön kamera tasarımı ile gelen telefon bu sayede piyasadaki modern tasarıma da ayak uyduruyor.

Xiaomi Redmi Note 7 kamera performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Telefonun arka tarafında bulunan 48 MP’lik ana kamera mükemmele yakın fotoğraflar çekmenize olanak sağlıyor. 1.8 diyafram açıklığı olan ana kameranın yanında 5 MP çözünürlüğünde derinlik sensörü özelliği taşıyan ikinci bir kamera da yer alıyor. Telefonun ön tarafında ise yapay zeka destekli 13 MP çözünürlükte 1080P video çözünürlüğüne sahip bir ön kamera yer alıyor. Telefonun kamerası otomatik modda 12 MP çözünürlükte fotoğraflar çekerken PRO MOD ile 48 MP boyutunda resimler çekilebilmektedir. İkinci kamera ise potre modunda derinlik efekti yaratarak istenmeyen objelerinde görünmesini engelliyor.

Xiaomi Redmi Note 7 4000 mAh gibi oldukça büyük bir batarya sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan batarya incelemelerinde telefonun bataryasının günlük kullanımda fazlası ile yeterli olduğu ortaya çıkarken özellikle oyun severler ve telefonu yoğun şekilde kullananlar içinde oldukça iyi bir tercih sunuyor. Telefonun bekleme süresi 108 olarak lanse edilirken 3G konuşma süresi de 32 saat gibi oldukça etkileyici bir zamana imkan veriyor.

Xiaomi Redmi Note 7 186 gram ağırlığa ve hızlı şarj özelliğine de sahip. Telefonun ülkemizdeki fiyatı 1999 TL olarak belirlenirken aynı segmentteki diğer telefonlar ile karşılaştırıldığında oldukça iyi bir seçim olduğu görülmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir