1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Sizce iPhone 7 Plus Alınır mı ?

Sizce iPhone 7 Plus Alınır mı ?

Sizce iPhone 7 Plus Alınır mı ?
1

Apple incelemesi

İPhone 7 Plus 7 Eylül de tanıtılırken en dikkat çeken özellik ilk çift kameralı İPhone özelliğini taşıyor olmasıydı. Tüm dünyada merakla beklenen Apple’nin en üst düzey telefonu sahip olduğu donanımsal ve yazılımsal özellikle ile beklentileri fazlası ile karşılamış durumda. Önceki serileri ile karşılaştırıldığında İPhone 7 Plus ile iPhone 6 Plus arasında tasarımlarının hemen hemen aynı olduğunu görmekteyiz. İPhone 7 Plus öne çıkaran en önemli farklılığın renk seçenekleri ve üstün donanımsal özellikleri olduğu görülmektedir. Renk seçenekleri olarak jet black, mat siyah, gümüş, gold ve rose gold seçenekleri satılan telefonun özellikle jet black rengi lansmanda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda.

Sizce iPhone 7 Plus Alınır mı ?

İPhone 7 Plus işlemci olarak A10 Fusion ile karşımıza çıkmaktadır. İlk dört çekirdekli Apple işlemcisi olarak lanse edilen A10 Fusion özellikle Apple yazılımındaki kalite farkı ile çok daha güçlü bir hal alıyor. Telefonda bellek kapasitesi olarak diğer modellere göre yükseltilmeye gidilerek 3 GB LPDDR4 gibi üst düzey bir seçim yapılmış durumda. Önceki İPhone serilerine nazaran %40’lık performans artışı olması sayesinde özellikle telefonu yoğun kullanan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

İPhone 7 Plus ekran boyutu olarak 5.5 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Wide Color Gamut Display özelliği ile tasarlanan ekran sayesinde renkler çok daha dolgun ve gerçekçi olarak ayırt edilebiliyor. 401 PPI piksek yoğunluğa sahip ekran 77.9 mm genişlik ile tasarlanmış durumda. Telefonun bu ölçüleri ile kendinden önceki serilerin boyutlarını koruduğu görmekteyiz.

Sizce iPhone 7 Plus Alınır mı ?

İPhone 7 Plus’ın en önemli farkı kamera özellikleri ile ortaya çıkıyor. İlk çift kameralı İPhone olma özelliğini taşıyan İPhone 7 Plus arka tarafta 12 MP çözünürlüğünde ve 1.8 diyafram açıklığında ana kameraya sahip. Bu sayede özellikle gece çekimlerinde ışık kalitesinin artırıldığı da görülmektedir. İkinci arka kamera ile 2.8 diyafram açıklığına sahip. Bu kameranın asıl görevi fotoğraflara 2x optik zoom ve derinlik kazandırmasıdır. Son derece başarılı bir zoom ve kayıpsız açı farkı özelliği sayesinde özellikle yüksek kamera performansı arayan kişilerin dikkatini çekmiş durumda. Ön kamera bir yükseltmeye giden Apple 5 MP çözünürlükteki eski kamerayı 7 MP boyutuna çıkarırken diyafram açıklığını ise sabit tutmuş durumda. Ön kamera ile Full HD video kaydı almakta mümkün. Arka kamerada 4K video çekebilme özelliği ile gelen telefon HDR performansı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda.

Sizce iPhone 7 Plus Alınır mı ?

İPhone 7 Plus batarya performansı olarak da oldukça tatmin edici sonuçlar vermektedir. 2900 mAh boyutunda bir batarya ile gelen telefon 384 saatlik bir stand by süresine sahip. Telefonun günlük kullanımda oldukça yeterli olduğu görülürken yoğun kullanımda 4 saat üzeri performans sunmaktadır. Telefonun tek dezavantajının hızlı şarj özelliğine sahip olmaması olarak göstermek mümkün.

İPhone 7 Plus depolama seçenekleri olarak 32 GB, 128 GB ve 256 GB lık farklı versiyonlar ile karşımıza çıkıyor. Önceki serilerde 16 GB lık bir depolama alana ile karşımıza çıkan telefonda artık bu alanın 32 GB’a yükseldiğini görmekteyiz. Apple’ın en fazla eleştiri alan depolama alanının yükseltilmiyor olmaması yeni model İPhone 7 Plus ile de devam ediyor.

İPhone 7 Plus IP67 sertifikası ile suya karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Bu sayede 1 metre kadar derinlikte ortalama yarım saat süre telefonun suya karşı dayanması öngörülmektedir. Her ne kadar suya karşı dayanıklılık sertifikası olsa da Apple su bazlı arızalanmalar da garanti vermemektedir.

Aklınızda hangi cihazı almalıyım diye soru varsa ve telefon karşılaştırmaları konusunu merak ediyorsanız sitemizdeki yazıları okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir