1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung Galaxy Note 7 İncelemesi

Samsung Galaxy Note 7 İncelemesi

Samsung Galaxy Note 7 İncelemesi

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefon piyasasında adından en çok söz ettiren telefon olmayı başarmış durumda. İris tarayıcılı ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyan Samsung Galaxy Note 7 telefon kilidinde şimdiye kadar kullanılmamış bir teknoloji ile geliyor. Uygulamalara girişte ve telefonun açılmasında kullanıcısının iris tabakasını tarayarak güvenli ve hızlı bir biçimde telefon aktif hale geliyor.

Samsung Galaxy Note 7 işlemci gücünü Exynos 8890’dan alırken grafik kartı birimi olarak Mali T880 MP12 tercih edilmiş. Vulkan teknolojisi sayesinde özellikle telefonda oyun oynamayı seven kişilerin konsol kalitesinde oyun oynamalarına olanak sağlanıyor. Exynos 8890 ve Mali T880 MP12 ikilisi yapılan testlerde piyasadaki en iyi ikili olarak belirlenirken bu özellikle Samsung Galaxy Note 7’nin piyasadaki en akıcı telefon olmasını da sağlamaktadır.

Samsung Galaxy Note 7 bellek olarak 4 GB RAM donanımına sahip. Mevcut olarak Android 7.0 Nougat işletim sisteminin oldukça az RAM tüketmesine bağlı olarak telefonda RAM miktarının 4 GB yeterli olacağı belirlenmiş.

Samsung Galaxy Note 7 ekran boyutu 5.7 inç bir büyüklükte tasarlanırken, ekran çözünürlüğü 2K gibi odlukça yüksek bir değere sahip. Ekranın darbelere ve çizilmelere karşı korunması amacı ile son teknoloji olan Corning Gorilla Glass 5 tercih edilmiş.

Samsung Galaxy Note 7 kamera konusunda oldukça iddialı olarak geliyor. Telefonun arka kamerası 12 MP çözünürlüğe ve 1.7 diyafram açıklığına sahip. 26 mm lense sahip olan kamera aynı zamanda 4K video çekebilme imkanı da sunuyor. Ön kamerada ise 5 MP çözünürlükte ve 1.7 diyafram açıklığına sahip bir kamera kullanılmış. Hem arka hem de ön kameradaki bu özellikler eşsiz video ve resim çekilmesini sağlıyor. Telefonun hem gündüz hem gece çekimlere yapılan karşılaştırmalarda rakipleri arasında ciddi farkların olduğunu görmemizi de sağlamaktadır.

Samsung Galaxy Note 7 ile S-Pen kullanımı zirveye çıkmaktadır. S-Pen diğer Note serilerine nazaran çok daha ince bir şekilde tasarlanmış. 0.7 mm kalınlığa sahip olan S-Pen yazılım güncelleştirmeleri sayesinde 3 yeni özellikle geliyor. Özellikle çeviri yapan kişilerin S-Pen ile istedikleri kelimelerin üstlerine gelerek farklı dillerdeki çevirilerini görmesi sağlanıyor. Büyüteç özelliği sayesinde telefonun istenilen herhangi bir noktasını büyütmek mümkün. Gözat özelliği sayesinde arka plandaki uygulamaların ön izlemeleri de görülebilmektedir. Suya karşı dayanıklı olarak tasarlanan S-Pen ile ortalama 1.5 metre derinlikte not alınabilmektedir.

Samsung Galaxy Note 7 dahili hafıza olarak 64 GB boyutunda bir depolama alanına sahip. Samsung kullanıcıların ihtiyaçlarını da düşünerek SD kart özelliği sayesinde hafıza kartı kullanılarak 256 GB kadar kullanıma olanak tanıyor. Bu sayede hem uygulamaların hem de resim ve videoların kapladığı alanların ileri de yaşatacağı sorunların da önüne geçilmiş durumda.

Samsung Galaxy Note 7 batarya kapasitesi 3500 mAh olarak tasarlanmış. Bu sayede günlük kullanımda oldukça yeterli bir süre telefonu kullanmak mümkün hale geliyor. Telefonda yeni bir soket olarak USB Type C tercih edilirken, hızlı şarj özelliği sayesinde Samsung Galaxy Note 7 ortalama olarak 1,5 saatte tamamen şarj oluyor.

Samsung Galaxy Note 7 ülkemizde çıkış fiyatı olarak 3599 TL etikete sahip olarak piyasaya sürülürken, ön sipariş ile telefonu satın olmak isteyenler Samsung Gear VR hediyesini de kazanmış oluyor. Samsung Cloud özelliği sayesinde telefonu satın alanlar 15 GB’lık bir bulut depolama alanına da ücretsiz olarak sahip olabiliyor. Böylece hafızanın yetersiz olması durumunda istenilen dosyaları bulut alanına depolayarak kolayca ulaşmak mümkün hale geliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir