1. Ana Sayfa
  2. Seyahat
  3. Prag ziyaretinden önce mutlaka okuyunuz

Prag ziyaretinden önce mutlaka okuyunuz

Prag ziyaretinden önce mutlaka okuyunuz
1

Eğer aklınızda Prag şehirini görmek ve ziyaret etmek varsa öncelikle bu yazıyı dikkatli okuyun. Kesinlikle biletinizi 3-4 ay önce öncesinden almanızı tavsiye ederim. 3-4 Ay önce alacağınız bilet size en fazla 500 600 TL’ye mal olacaktır. Geri kalan parayı istediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Biletinizi mobillerinden almanızı tavsiye ederim çünkü bu sayede hem check-in işlemini çok kısa ve zahmetsiz bir şekilde yapabileceğiniz gibi hem de oluşturacağımız biniş kartı ile hiç sıraya girmeden direk pasaport kontrole geçebilirsiniz. Eğer valiziniz yanınıza alabileceğiniz kadar küçük yani kabin boysa daha da rahat olacaktır işlemleriniz.

Normalde 2 saat süren havaalanı biletlendirme pasaport kontrol ve diğer işlemler bu sayede yaklaşık 20 dakika içinde hallolacaktır. Aynı şekilde geliş için de size büyük kolaylık sağlayacaktır biniş kartı.

Prag şehrine indikten sonra şehir merkezine gidişin en kolay yöntemi AE express otobüslerini kullanmak olacaktır. Bu otobüs direk olarak ana tren istasyonuna gitmesine karşın şehrin çok yakın kısmına sizi götürecektirAE ekspres ücreti 60 kronodır. Bilet almanıza gerek yoktur direk olarak para verebilirsiniz. Ancak Euro ve başka para birimlerini kabul etmeyeceklerdir.Bu yüzden yanınızda bulunan Euroyu havaalanı içerisinde bulunan döviz bürolarında bozdurabilirsiniz. Ancak paranızın çok ama çok az bir kısmını havaalanında bozdurun.Sadece 10 Euroyu çünkü inanılmaz fahiş fiyatla kronaya çeviriyorlar. Çek Cumhuriyetinde sadece krona kullanılıyor.Unutmadan havaalanında herhangi bir şey yiyip içmemeye özen gösterin hem Türkiye’deki havaalanında hem Çek Cumhuriyeti’ndeki havaalanında herhangi bir şey asla almayın ve yemeğim. Bu yüzden yanınıza yemek için sandviç çikolata elma muz gibi meyveler ve su almayı ihmal etmeyin.

Yorum Yap

Yorum Yap