1. Ana Sayfa
  2. Kitap
  3. Oxford Sözlüğü 2018 Yılının Kelimesini Açıkladı: Toxic

Oxford Sözlüğü 2018 Yılının Kelimesini Açıkladı: Toxic

Oxford Sözlüğü 2018 Yılının Kelimesini Açıkladı: Toxic

2017 yılının kelimesini genç insanların eylemlerinden ötürü gerçekleşen kültürel, sosyal değişimler anlamına gelen ‘youthquake’ olarak belirleyen Oxford Sözlüğü, 2018 yılının kelimesini zehirli, zehir anlamına gelen ‘toxic’ olarak açıkladı.

‘Toxic’ sözcüğünün aranması %45 arttı: İnsanlar bu sözcüğü artık birçok durum için kullanıyor’

Oxford Sözlüğü 2018 Yılının Kelimesini Açıkladı: Toxic Oxford Sözlüğü, internet sitesinde yaptığı açıklamada ‘toxic’ kelimesine yönelik aramaların %45 gibi ciddi bir artış gösterdiğini ve insanların bu kelimeyi artık birçok durum, ve mesele için kullandığı ifade etti.

‘Toxic’ artık sadece zehirli maddeleri ifade etmek için kullanılmıyor

Oxford Sözlüğü’nün hesabından yapılan paylaşımda, toxic kelimesinin sadece zehirli maddeleri ifade etmek için değil, metaforik olarak bazı ilişkileri, hatta erkekliği tasvir etmesine vurgu yapıldı.

2018 yılının diğer adayları hangi kelimelerdi?

Oxford Sözlüğü 2018 Yılının Kelimesini Açıkladı: Toxic Oxford Sözlüğü’nün, 2018 yılının kelimesi için diğer adayları teknoloji karşıtı tepki anlamına gelen ‘techlash’ ve birisinin kendisinden şüphe etmeye başlaması anlamına gelen ‘gaslighting’ idi. dışı bekarlık anlamındaki ‘incel’, birisini yakın markaja almak anlamındaki ‘orbiting’ ve bir yerin turizm açısından rağbet görmesi anlamındaki ‘overtourism’, diğer popüler kelimeler arasında oldu.

Oxford Sözlüğü’nün önceki yıllarda seçtiği ‘yılın kelimeleri’ şu şekilde

Geleceğin Umudunun Gençler Olduğunu Düşünen Oxford Dictionaries 2017 Yılının Kelimesini Seçti: ‘Youthquake’ – Oxford 2016’nın Kelimesini Açıkladı: Post-Truth – Oxford Yılın Kelimesini Açıkladı: ‘Emoji’

Yorum Yap

Yorum Yap