1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

Amerika Birleşik Devletleri Yücesal Havacılık ve Dairesi (), geride bıraktığımız günlerde ilginç bir paylaştı. Tarihte onlarca keşfe imza atan ve uzay hakkında ayakları yere basan teoriler üreten NASA, yayınladığı fotoğrafın “en uzaktan çekilen ” olduğunu belirtti. NASA’ya ait olan isimli uzay aracı, 6.06 milyar uzaklıktaki Kuşağı‘nın fotoğrafını çektiğini belirtiyor. Güneş sistemimizden diğer dış gezegenlere ulaşabilen beşinci uzay aracı olan New Horizons’ın sorumlu ekibi, yayınlanan bu fotoğrafın  en belirgin fotoğraf olduğunu söyledi.

NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

NASA, en uzaktan çekilen uzay fotoğrafını paylaştı

NASA çalışanları, çekilen bu fotoğrafın çalışmalarında önemli bir yer ettiğini ve projeyi sürdüreceklerini açıkladı. İlim adamları bundan sonra ise çalışmalarında gezegenin yüzeyinde bulunan nesne şekilleri ve yüzeylerini araştırarak vakitlerini harcayacaklar. Daha öncesinde de UFO‘ya benzeyen bir fotoğraf yayınlayan NASA’dan el ile tutulur ve gerçekçi bir öğe içeren fotoğraf görmek mutluluk verici.

Kafaka bir yandan dış gezegenleri araştırmayı sonuna kadar sürdüreceklerini belirten NASA ekibi, bakalım ilerleyen dönemlerde nasıl çalışmalar ile karşımıza çıkacaklar?

Yorum Yap

Yorum Yap