1. Ana Sayfa
  2. Kitap
  3. Kratos’un Son Macerası Kitap oldu: God of War’ın Kitabı Türkçe olarak satışa çıktı

Kratos’un Son Macerası Kitap oldu: God of War’ın Kitabı Türkçe olarak satışa çıktı

Kratos'un Son Macerası Kitap oldu: God of War'ın Kitabı Türkçe olarak satışa çıktı

2018 ’in en önemli yapımlarından biri kuşkusuz God of War. Yenilenmiş oynanış mekanikleri, hikayesi ve müzikleriyle oyunu oynayan herkesi adeta mest etmişti. Reyunun yazarı ve yönetmeni Cory Barlog aslında çok uzun bir süre God of War ’ın hikayesi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu hikayeyi yazarken baba ve oğul ilişkisini en ince detayına kadar inmiş ve bizlere bu hikayeyi adeta oynarken yaşatmıştı. Cory Barlog ve babası yazar J. M. Barlog beraber yazdıkları God of War kitabı uzun bir süredir birçok ülkede satıştaydı. Geçtiğimiz haftalarda İthaki tarafından piyasaya sürülen kitap, Cihan Siyahmancı tarafından dilimize oldukça başarılı bir şekilde aktarılmış durumda.  

God of War’un Kitabı artık Türkçe

Reyunun hikayesini kitaba oldukça başarılı bir şekilde aktaran J. M. Barlog ayrıca oyunda olmayan ama kitapta bahsi geçen bazı ufak ama güzel detayları da kitaba eklemiş durumda. Bu kitabı aslında sadece oyunun romanı olarak görmeyin. Kendisi adeta başlı başlına oldukça başarılı bir roman. 

Kratos'un Son Macerası Kitap oldu: God of War'ın Kitabı Türkçe olarak satışa çıktı

God of War Kitabının açıklaması ise şöyle 

Savaş Tanrısı ’nın şimdiye kadarki en duygusal ve zorlu yolculuğunda siz de Kratos ve oğlu Atreus ’a katılın…

Olimpos Tanrıları ’ndan aldığı intikamın üzerinden yıllar geçen Kratos, artık hayatına İskandinav tanrılarının ve canavarlarının diyarında devam ediyordu. Bu sert ve amansız topraklarda hayatta kalmak için savaşması gerekiyordu… ve oğluna da bunun nasıl yapılacağını öğretmesi. God of War ’un şaşırtıcı yeniden anlatımı, serinin tatminkâr savaş sahnelerini, nefes kesici atmosferini ve güçlü kurgusunu bir üst seviyeye taşıyor.

God of War 2 ’nin senaryo danışmanı olan J. M. Barlog ’un God of War oyunlarının direktörü ve yazarı Cory Barlog ’la işbirliği yaparak yazdığı roman, hem oyunun hayranları hem de fantastik edebiyat severler için eşsiz bir okuma vadediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap