1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. İOS 13 tanıtıldı

İOS 13 tanıtıldı

İOS 13 tanıtıldı
1

iOS 13 tanıtıldı! İşte iPhone’lar için gelen yeni özellikler

Akıllı telefonların amirali Apple, WWDC 2019 telefon meraklılarının uzun zamandır bekledikleri ve üzerinde konuşulan yeni güncellemesi iOS 13’ü tanıttı.

Bizde sizler için yeni güncelle iOS 13 ve bu güncelleme ile gelen özellikleri derledik.

Bir süredir ne zaman piyasaya sürüleceği merak edilen ve hakkında bir çok fikir yürütülen iOS 13 sonunda WWDC 2019 kapsamında tanıtıldı.

Tasarımsal olarak baktığımızda bir önceki sürüm olan İOS 12.2 ile pek bir fark görünmemekle birlikte sadece ses seviyesi göstergesi gibi bazı kısımlarda ufak tasarımsal değişikliklere gidilmiş olduğu görülüyor.

Tasarımsal olarak diğer bir değişiklik ise kara arayüz modu.Bu sayede web sitelerinde gördüğümüz gece modu artık iPhone cihazlarınıza gelmiş olacak.Gece modu ile pil ömründe de gözle görülür bir uzama meydana geldiği bilinmektedir.

Sistem üzerinde yapılan iyileştirme çalışmaları ile Face ID performansın da arttığı ifade edilebilir. Yapılan bu sistemsel iyileştirmeler ayrıca Uygulamarın ve güncellemelerin daha küçük boyutlarda olmasına imkan sağlıyor .

İOS 13 de gözlemlediğimiz en güzel özellik uygulamaların 1,5-2 kat daha hızlı açılması. Bu durum bizi oldukça sevindirdi. Kullanıcılar açısından da memnun edici bir durum diyebiliriz..

Klavye üzerinde kaydırma yöntemi ile yazı yazma desteği geliyor,mail tarafında geniş font eklenmiş görünüyor.Anımsatıcılar kısmında yeni özellikler göze çarpıyor

Güvenlik konusunda her zaman diğer telefon ve işletim sistemlerine göre daha önde olan Apple bu güncelle ile GPS ile kapatılmış konum takibi yapan ,wifi ve Bluetooth ile konum bulmaya çalışan tüm uygulamaların engelliyor.

“Apple ile girişi” duyuran Apple bu şekilde daha güvenli uygulama girişine olanak sağlıyor.Tüm uygulamalar FaceID destekli sistemi eklemeleri gerekiyor.Bu sayede e-posta bile girmeniz gerekmiyor, “Apple ile giriş ” sizin için e-posta bile üretebiliyor.

Fotoğraf kamerasında yeni sahne efektleri, fotoğraf düzenleme konusunda yenilikler,video düzenlemede gelişmiş özellikler iOS 13 işletim sisteminin artıları arasında yer alıyor.

Gelelim can alıcı sorumuza iOS 13 hangi cihazlara gelecek?

İOS 13 güncellemesi iPhone 6s ve daha yeni iPhone modelleri, Tabletlerde ise iPad Air 2 ve daha yeni modelleri, tüm iPad Pro modelleri, iPad 5. Nesil ve daha yeni modelleri ve iPad mini 4 ve daha yeni modelleri için iPadOS ile birlikte ücretsiz yazılım güncellemesi olarak sunulacak.

İOS 13 ne zaman indirilebilir? Güncellemenin bu sonbaharda kullanıma sunulacağı Apple tarafından söyleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap