1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Asus Zenbook Pro İnceleme

Asus Zenbook Pro İnceleme

Asus Zenbook Pro İnceleme

Teknoloji dünyasının günümüzdeki en yenilikçi firmalarından biri olan , özellikle dizüstü bilgisayarları ile hem profesyonellere, hem de oyunculara hitap etmeyi başarıyor. Bugün masamızda kendine yer bulan Asus ise, sahip olduğu ile kendini piyasadaki diğer dizüstü bilgisayarlardan ayırmayı başarıyor. ScreenPad adı verilen yenilikçi touchpad yapısı sayesinde, TouchPad kullanımını eziyetten çok bir keyif haline getiren Asus Zenbook Pro, bununla birlikte sahip olduğu donanım gücü ile de beklentilerimizi fazlasıyla karşılıyor. 5.5 inç boyutundaki ScreenPad, dokunmatik bir ikinci ekran vazifesi görüyor. 1920 x 1080 çözünürlük ve IPS ekranlı bu ikinci ekranımızda hem yardımcı uygulamalara erişebiliyor, hem de kullanıma katkı sağlayacak işlemler yapabiliyoruz. Dizüstü bilgisayarlar dünyasında ilk defa gördüğümüz bu yenilik, bizlerin beğenisini kazanmayı başardı.

Asus Zenbook Pro İncelemesi

Tasarım tarafında en ince detayına kadar özenle ve kaliteli malzeme ile üretilen Asus ZenBook Pro, şuan için hem tasarımı hem de performansı ile satın alabileceğiniz en güçlü taşınabilir bilgisayarlardan biri. Gücünü Intel’in 8. nesil Core i7 8750H modelinden alan bilgisayar, 2.2 GHz hızında çalışan ve ihtiyaç halinde hızını 4.1 GHz’e kadar çıkaran işlemcisi ile günümüzdeki tüm modern uygulama ve oyunların üstesinde rahatlıkla gelebiliyor. RAM tarafında ise 16 GB‘lık 2400MHz‘ında çalışan DDR4‘lerden güç alan Zenbook Pro, ekran kartı tarafında ise Nvidia GeForce GTX 1050 Ti ile harikalar yaratmasa da, modern oyunların üstesinde gelmeyi başarıyor. Özellikle E-Spor ağırlıklı oyunlarda yüksek performans sunabilen bilgisayarımız, 15.6 inç boyutundaki IPS panelli muhteşem ekranı ile keyifli anlar geçirmemizi sağlıyor. İsimoble RGB renk gamının %100‘ünü destekleyen bu muhteşem ekran, sadece oyun oynarken değil, film izlerken ve çalışırken de hem gözünüzü yormuyor hem de görüntü kalitesinden ödün vermiyor. %83‘lük ekran kasa oranı ile ince çerçeveli bir deneyim sunan Asus Zenbook Pro, tasarımsal açıdan premium çizgisini korumayı başarıyor.

Hafıza tarafında da 512 GB’lık SSD’den güç alan Asus Zenbook Pro, hem Windows içi hem de oyunlarda yüksek performans sunuyor. Geri aydınlatmalı klavyesi sayesinde gece kullanımında da hem göze hitap etmeyi başaran hem de kullanışlı olan Zenbook Pro, beklentileri karşılamayı başarıyor. Asus Zenbook Pro ile ilgili kalan tüm detayları inceleme videomuzda görebilirsiniz.

Asus Zenbook Pro Teknik Özellikler:

CPU: Intel Core i7 8750H
RAM: 16 GB 2400 MHz DDR4
GPU: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
SSD: 512 GB PCI-E NVMe SSD
İlaveran: 15.6 inç LED arka aydınlatmalı FullHD IPS Panel

Yorum Yap

Yorum Yap